http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Esselamu Aleykum
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

Paylaş

Eğri çiviyi düzeltir....

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Eğri çiviyi düzeltir.... Empty
MesajKonu: Eğri çiviyi düzeltir....   Eğri çiviyi düzeltir.... Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 10:20 pm

Menzil Köyündeki Naksibendi Tarikatinin Kutbu Gavsi Abdulbaki hazretlerine gidenlerin cogu önceden zinakar,kumarbaz,ickici-sarhos, vs. Batakligin kenarinda olanlar degil.. Batakligin icinde olanlardanlar idi

Tabi ki aralarinda önceden islami bilgisi olanlar da var yani islami hayat olarak fakat cogu bataklikdan hidayete cikmis kisiler...

Eroin icenler variyor Tevbe Tarikat aliyor,zikir cekmeye basliyorlar hic ama hic Eroini aramiyorlar,icki icinde gecerli..

Keramet arayanlar... Mubarregin oturupda Sohbet etmedigi halde insanlarin Köye hücum etmesi keramet olarak yeter herhalde...

Sofilerden biri anlattı:
Ben kendime bir Mursid ariyordum varip Mahmut efendi hz baglanmak istedim,mubareğin huzuruna ciktim bana sordu :

Namaz var mi?

hic kilmadim dedim

Oruc varmi?

hic tutmadim dedim

bana bakti:

Evladim sen Menzil´e git,biz Ancak Düz civiyi cakariz onlar ise egri civiri düzeltir öyle cakarlar..
Biz Umman isek onlar birer derya

buyurdular

Elhamdulillahi rabbel alemin

Sultanimizi bulduk

Allah bizleri nurlu gavsımıza layık eylesin inşallah (alıntı)
Kullanıcı profilini gör http://www.ehliyol.tr.cx

Eğri çiviyi düzeltir....
1 sayfadaki 1 sayfası