http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Esselamu Aleykum
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
Gavsımızın Edebi... Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

Paylaş

Gavsımızın Edebi...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Gavsımızın Edebi... Empty
MesajKonu: Gavsımızın Edebi...   Gavsımızın Edebi... Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 12:18 pm

"Seyda hazretleri çok halim, selimdi. Kur'an ve sünnet'e sımsıkı bağlıydı. Seyyid olduğu halde bu sıfatını insanlar arasında çıkar amaçlı kullanmazdı. Çünkü Seyda Hazretlerinin ahlakı çok yüceydi. Herkes onu hizmetleri ile tanıdı. Üstün ahlak sahibiydi. Cömertti. Çok merhametliydi.
Seyyid Muhammed Saki şöyle anlatmıştır:
"Seyda hazretleri hayatta iken birgün, halifesi olan muhterem babam Gavs-ı Sani Seyyid Abdulbaki hazretlerini çok üzüntülü gördüm. Üzüntüsünün sebebini sordum, şöyle anlattı:
" Keşke Seyda hazretlerinin yanında senin oğlun kadar, Seyda'nın torunları gibi olsaydım, onlar kadar kıymetim olsaydı. Ben dikkat ediyorum; Seyda hazretleri sizin çocuklarınızla ne kadar çok ilgileniyor ve seviyor, ama benim yüzüme dönüp bakmıyor."
Ben babamın bu sözüne çok üzüldüm. Belki terk-i edep olacaktı, ama dayanamadım ve kendisne,
"Kurban! VALLAHi, insan birine kızınca ve onu sevmeyince semtine bile uğramak istemiyor. Hatta değil kendisini, tavuğunu bile görmek istemiyor. Sizde görüyorsunuz ki, çocuklarınız ve torunlarınızla çok fazla ilgileniyor, onları kendi evlatlarından ayırmıyor. Eğer sizi sevmesydi böyle davranması mümkün değildi." dedim
O zaman muhterem babam şöyle dedi:
"VALLAHi gözüm hiç birşey görmüyor. Benim imanım Seyda hazretlerine teslimdir. Benim en büyük korkum, Seyda'nın benden rahatsız olup incinmesidir. Yoksa ilgi ve alaka beklediğimden değildir."

(Altın Silsile kitabın'dan alıntıdır.)
Kullanıcı profilini gör http://www.ehliyol.tr.cx

Gavsımızın Edebi...
1 sayfadaki 1 sayfası