http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Empty
MesajKonu: Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri   Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 12:58 pm

"Biz Ümmeti Muhammedin imanını kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnsana enlazım olan şey imandır.En mühhim olan husus imandır.Ve insanın en mühim meseleside sekeratta imanla gidebilmesidir.İnsan imanla gittikten sonra ahirette işi kolaydır.Çünkü cenabı hakkın yüz merhameti vardır.

Dünyaya bir rahmetini,ahirete doksan dokuzunu saklamış.Bu dünyadaki rahmetini tüm kullarına varmiş mümin fasık kafir hatta onu inkar edenede ,ama doksan dokuz rahmetini mümin kullarına saklamıştır.İnsan mümin olarak imanla göçerse orada işi kolaydır.Takva İmanı korur ameli salihde onu kuvvetlendirir.Sekerat zordur.Ölüm anı tülbent nasıl dikenler üzerinden alınmak istendiğinde nasıl ona gerer ona onu defome eder aynen öylede ruh vicuttan çıkarken insan ızdırap eder acı çeker sıkıntı duyar.Buda yetmiyormış gibi şeytan son nefeste ona insana musallat olur.En sevdiğinin kılığında gelir.Vefat etmiş olanlardan ,insan telkinde bulunur.Derki bak seni nasıl sevdiğimi biliyorsun .Ben senden önce gittim orada gördüm.Orda geçerli din yahudilik dinidir.Gel sen o dine geç perişan olma .Onu kandırmaya çalışır .İkna edemezse hristiyanlığı teklif eder.Eğer yinede kandıramassa elinde bir bardak su sekerattaki o acı çeken insana onu gösterir.O lisanı haliyle ondan bana su ver diye talep ettiğinde veririm ama başınla bana bir secde et diye onu imansız götüemeye çalışır.Neuzibillah içte bu sıkıntı ve şeytanın musallat olduğu esnada insan kalbinde iman hakikatleri ile ilgili bir nebze şüpheye düşse ,tereddüte düşse ,inkara düşse bu hal üzere ölürse imansız gider.Bütün hayatı boşa gider.

Bu tasavvuf,bu sadatı kiramın en büyük faydası son nefestedir.Sadatı kiram,onların ervahı Cenabı hakkın izniyle sekeratı mevtanın başına gelir.Omekanı şeytan terkeder kaçar ve insan iman üzere ölür Cenabı hakkın huzuruna varır.

'' Kim o sadatın elini tutarsa ,sekiz şartı yaparsa ilahi noterde bunlara vekalet vermiş oluyor.İlahi noterde o sadata vekaletname veriyor.Son nefeste ölürken imanla ölme vekaletnamesi ,şeytana karşı yardım vekaletnamasi,kabirde sual melekleri gelince yardım vekaletnamesi,mahşerde şefaat vekaletnemesi,sırattan geçerken yardım vekaletnamesi.O vekaletnameyle ozaat gelir şeytan kaçar,melekler neden geldin dediğnde de Allah(c.c)onun vekaleti var ,ben kabul ettim ona karışmayın der.O şakilde gerek son nefeste,gerek kabirde,gerek mahşerde,gerek sıratta o vekalet nameyle gelirler.Ümmeti muhammede yardım ederler. Şart değil ama bu kadarda faydası var nedersiniz buyurmuşlar.

BUNLAR BİR SÜRÜDÜR.BU SÜRÜNÜN SAHİBİ PEYGAMBARİMİZDİR.BİZDE ACİZANE BU SÜRÜNÜN ÇOBANIYIZ.BİZDE HİÇBİRİNİN ZAYİ OLMAMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ.YORULURSAK SIRTIMIZDA TAŞIRIZ,O HASTA OLURSA İLAÇ VERİRİZ İYİLEŞTİRİRZ.İLLA ÖLECEKSE MUNDAR GİTMESİN DİYE KESERİZ.ÇOK ŞÜKÜR BU POSTA OTURDUĞUMUZDAB BERİ KURDA KAPTIRMADIK.İMANSIZ GÖNDERMEDİK.''
Umeyr Arslan

Umeyr Arslan

Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Empty
MesajKonu: Geri: Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri   Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 6:24 pm

RABBİM İMANLI BİR ŞEKİLDE EBEDİ HAYATA GÖÇMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH. cheers

Gavs-ı Sani Hznin Son Nefeste İmanla Ölme Hakkındaki Sözleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GAVS HZ - SON NEFESTE İMANLA ÖLME SOHBETİ
» GAVSI SANİ'NİN DUA HAKKINDAKİ SÖZLERİ
» GAVSI SANİNİN RİYA HAKKINDAKİ SÖZLERİ