http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

SOFİLERİMDEN RAZI MISIN?

YazarMesaj
Umeyr Arslan

Umeyr Arslan

SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Empty
MesajKonu: SOFİLERİMDEN RAZI MISIN?   SOFİLERİMDEN RAZI MISIN? Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 5:17 pm

Urfalı bir Halilimiz vardı. Gerçekten hoş bir sofiydi. Onun bir duası vardı. Hz. Sultana o kadar aşıktı ki ; devamlı "Ya Rabbi benim canımı Sultanımdan önce al" derdi.Rabbım duasını kabul buyurdu ve Seyda Hz. lerinden önce darul bekaya göçtü. Gerçekten erkek sofilerdendi. O anlatmıştı.. :

Birgün Seyda hz.leri ile beraber hacca gittik.Mekke-i Mükerreme’de hacc farizasını yaptıktan sonra Medine-i Münevvere’ye avdet ettik. İlk gece uyku ile uyanıklık arasında bir ruya gördüm. Seyda hz.lerinin Babusselam kapısından girip pür edeple Peygamber (s.a.v.) efendimizin Markadına yöneldiğini gördüm. İki cihan serveri nur halesi şeklinde ayağa kalktı. Seyda hz.leri (k.s.a.) selam verip;

- Ya RasulAllah benim sofilerimin arasında Ebubekir (r.a.) meşrebinden olanlar vardır. Hz. Ömer (r.a.) meşrebinden olanlar vardır. Hz. Osman (r.a.) ahlakından olanlar vardır. Hz. Ali (k.v.) gibi olanlar vardır. Sofilerimden razı mısın?

RasulAllah (s.a.v.) efendimiz gülücükler saçarak mis kokuları saçarak tebessüm etti.

- Oğlum Raşid .. Ashabıma bir sorayım. dedi.

Ve rüya orada kesildi. Ertesi gün ben çok ağladım. Allah’a yalvardım.. ne olur bu rüyanın devamını göreyim diye. O gece tekrar istihare yaptım yattım. Rüyamın kalan kısmını şöyle gördüm.

Seyda ks. Hz leri gene babusselam kapısından girdi ve Allah rasulüne selam verdi.
Peygamber efendimiz bu sefer sahabileri ile beraber kalkmıştı. S.Muhammed Raşid hz lerine dönerek :

- Oğlum Raşid “Ene Raziye Sahabiye Raziye” ( Bende sahabilerimde müritlerinden razıdır) dedi.

Elhamdulillah.. Bu rüya beni çok sevindirdi.

SOFİLERİMDEN RAZI MISIN?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SEN BANA AŞIK MISIN
» Hasan Dursun - Hazır mısın