http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç

YazarMesaj
okyanus

okyanus

Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Empty
MesajKonu: Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç   Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 2:24 pm

Bir fakih der ki:

Babam bana bir hikâye anlattı. Dedi ki:

“Peygamberlerden biri bir rüya görür; rüyasında kendisine şöyle denir: -Sabah olunca, karşına ilk çıkanı ye. İkinci çıkanı sakla. Üçüncü çıkanın dileğini kabul et. Dördüncü geleni üzme. Beşinciden de kaç!

O, sabah olunca dışarı çıktı. Yola koyuldu. Karşısına bir dağ çıktı. Bu koca dağı görünce şaşırdı. Kendi kendine şöyle dedi

-Rabbim bana bunu yememi emretti.

Sonra, şöyle dedi:

-Rabbim bana gücümün yetmeyeceği bir şeyi emretmez.

Onu yemeğe karar verdi. Dağa doğru yürüdü. Yaklaştıkça dağ küçüldü. Tam yaklaştığı zaman koca dağ bir lokmaya dönüşmüştü. Onu tutup yedi. Baldan tatlı buldu. Allah’a şükretti, yürüyüp gitti.

Sonra, karşısına altından bir leğen çıktı. Şöyle dedi:

-Rabbim, bunu da saklamamı emretti.

Bir çukur kazdı. Onu gömdü. Yürüdü, az gittikten sonra dönüp baktı. Leğen toprak yüzüne çıkmıştı. Geri döndü, tekrar gömdü. Biraz gitti; baktı ki, yine çıkmış. Bir daha gömdü, yine toprak üstüne çıktı. Kendi kendine:

-Ben emredileni yaptım, diyerek bırakıp gitti. Ardından karşısına bir kuş çıktı. Peşinden bir şahin onu kovalıyordu. Kuş ona şöyle dedi:

-Ey Allah’ın peygamberi, beni sakla. Bana yardım et.

Onu aldı. Koynuna sakladı. Peşinden şahin geldi. Şöyle dedi:

-Ey Allah’ın peygamberi, ben açım. Sabahtan beri de bu kuşun peşindeyim. Onu yakalamak istiyorum. Kısmetime engel olma. Kendi kendine şöyle dedi:

-Üçüncünün dileğini yapmam emri verildi. Yaptım. Dördüncüyü üzmemem emredildi. Şimdi ne yapacağım?

Bu işe şaştı. Sonra bıçak aldı; kendi uyluğundan bir parça et kesti. Şahine attı; o da kapıp kaçtı. Daha sonra kuşu saldı. Bundan sonra, yürüyüp gitti. Kokmuş bir leş gördü. Onu da bırakıp kaçtı. Akşam olunca şu duayı yaptı:

-Ya Rabbi, emrini yerine getirdim. Bu işlerin mânâsı ne ise bana bildir.

Daha sonra, rüyasında şöyle anlatıldı.

-Birinci görüp yediğin öfkedir. Önce koca bir dağ gibi görülür; sabırla öfke yutulursa, baldan tatlı olur.İkincisi iyi amelindir. Ne kadar saklarsan sakla; yine meydana çıkar. Üçüncüsü, sana bırakılan bir emanettir, ona hıyanet etme. Dördüncüsü, bir insanın sana bir dileği ulaşırsa, onu yerine getir; isterse sana lâzım olan bir şey olsun. Beşincisi gıybettir. İnsanların gıybetini edenlerden kaç. Şüphesiz her şeyi bilen Allah’tır.

Ye, Sakla, Kabul Et, Üzme ve Kaç
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sakla 2 (Bilgisayarın Masaüstünü Saklar.)