http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
    En son konular
    » Esselamu Aleykum
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
    Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
    BİR HADİS
    NAMAZ VAKİTLERİ
    0537 927 27 45

Ağlayarak Gülen Fatma Anamız

2 posters
    YazarMesaj
    ravzam

Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Empty
    MesajKonu: Ağlayarak Gülen Fatma Anamız   Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 3:32 pm

[size=18][color=red]Hazreti Aişe validemiz anlatıyor:

Bir gün Resûlüllah'ın vefatlarından önce, yanlarında oturmakta idik Hazreti Fâtıma çıkageldi Çok dikkat ettim Onun her hareketi, babasının aynıydı Yemesi, içmesi, oturup kalkması hep Resûlüllah'a benzerdi

Zatı Saadetleri:

Hoş geldin kızım, gel otur! buyurarak sağ tarafına oturttu Sonra Resûlüllah, Fâtıma'nın kulağına eğilerek bir şeyler söyledi Fâtıma, ağlamaya başlamıştı Biraz sonra tekrar bir şey söyleyince, bu sefer de Fâtıma gülmeye başladı Ben hayrette kalmıştım

Meseleyi Fâtıma'dan sordum:

Ağlamakla, gülümsemek ikisi bir anda nasıl oldu bu? Bunların ikisi bir anda olamazlar Sebebini bana söyler misiniz? dedim Hz Fâtıma, bana:

Bu babama ait bir sırdır Benim de babamın sırrını başkasına açmağa hakkım yoktur, diye cevap verdi

Fakat aradan zaman geçip, Resûlüllah vefat ettikten sonra tekrar sordum Fâtıma (ra) cevap verdi:

Babam artık vefat etmiştir Bunun için de meseleyi anlatmamda artık beis yoktur, dedi ve Resûlüllah'ın şöyle buyurduğunu anlattı:

Kızım, Cebrail aleyhisselâm her sene bir kere Kur'ân-ı Kerîm'i hatmederdi, bu sene iki kere hatmetti Ben de bundan anladım ki, benim fani âlemden göçme zamanım yaklaşmıştır, buyurunca ben ağlamağa başladım Benim ağladığımı gören babam, bu sefer yine kulağıma gizlice:

«Kızım, ehli beytimden bana ilk kavuşacak sensin» buyurunca gülmeğe başladım Sonra da bana:

«Bütün dünya hatunlarının hanımefendisi sen olacaksın» buyurdu, işte beni sevindiren, babama ilk önce benim kavuşacağım haberi idi»

Hakikaten Peygamber Efendimizden sonra irtihal'dan beka eyleyen ilk ehli beyt Hazreti Fâtıma validemiz olmuştur [/color][/size]

--------------------------------------------------------------------------------
    sefanur

Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Empty
    MesajKonu: Geri: Ağlayarak Gülen Fatma Anamız   Ağlayarak Gülen Fatma Anamız Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:28 pm

Allah razı olsun gerçekten çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık..
    Rabbim bizleride Peygamber efendimize kavuşanlardan eylesin inşallahh..

Ağlayarak Gülen Fatma Anamız
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » FETHULLAH GÜLEN HOCA EFENDİ