http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken

2 posters
YazarMesaj
DeLi_CoCuK

seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Empty
MesajKonu: seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken   seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 7:49 pm

DOKTOR AHMET ABİ ANLATIYOR
Seyyid Abdulbaki Hz.[k.s] halifeyken bir gün bu sohbeti bana yaptı

Mevlana Halid [k.s] hacca giderken Medine-i Münevvere de birisi önüne geçti dedi “Ya Halid burada kimsenin haccına [işine] karışma Sen haccına bak”dedi kayboldu

Mevlana Halid [k.s] Mekke ye gidince Mekke de Kabe de Delail-ü Hayrat okurken baktı ki birisi arkasını çevirmiş Kabe ye zoruna gitti Tabii ilim ehlidir
Dedi bu cahil niye böyle yapıyor İnsanlar buraya geliyor Kabe ye ona yalvarıyor günahların affı için
Buda şeriata aykırı edebe aykırı hareket yapıyor sırtını çevirmiş

Dayanamadı gitti ona 
“Ya derviş Kabe ye niye arkanı çeviriyorsun niye böyle yapıyorsun”
Dedi senin insan önünü Kabe ye vermiş ama sırtını Allah a vermiş benim gibi insan da sırtını Kabe ye vermiş önünü Allah’a vermiştir
Önemli olan kalptir benim kalbim Allah a bağlıdır

Mevlana Halid (k.s) baktı ki çok büyük zat tır dedi burada sen bana tövbe tarikat verirmisin?
Yok dedi Senin nasibin Şah Abdullah Dehlevi (k.s) dedir Ondan sonra ayrıldı

Mevlana Halid in (k.s) kalbine bir ateş düştü yanmaya başladı Irak a geldi Süleymaniye de çok talebeleri vardı
Seyyid Abdullah bizim silsilede geçiyor O nun ismi Seyyid olarak geçiyor şeyh olarak geçmiyor Silsilede öyle geçiyor

Seyyid Abdullah (k.s) çok zengindi çok alimdi dedi ki beraber gidelim dehleviye Sonra düşündüler Mevlana Halid dedi sen burada kal buradaki fakirler mollaların işine bak iş aksamasın ben dehleviye gideyim Ne getirirsem ortağız

Gitti yedi sene orda kaldı yedi sene orda sekavcılık yaptı Şah Abdullah Dehlevi dediki sen burada hiçbir şey konuşmayacaksın sekavcılık yapacaksın

Mevlana Halid bir fetva üzerine iki kişi tartışırken onlara rastladı Tenekeleri indirdi dediki falan kitapta onun fetvası budur Baktılar çok büyük alim

Gittiler Şah Abdullah Dehlevi ye dediler bu sekavcı çok alimdir suyun altına niye vermişsin gelsin bize ders versin
Dedi o bir şey bilmiyor Çağırdı onu yanına dedi ben sana demedim mi ilmini kimseye söyleme sen kaybettin sekavcılıkta senin elinden çıktı 
Gideceksin tuvaletleri temizleyeceksin
Yedi senede tuvaletleri temizledi hizmet etti

On dört sene sonra Mevlana Halid (k.s) halifelik aldı geldi Süleymaniye ye
Seyyid Abdullah’a dedi 
ben halifelik aldım Buna karşılık sana da halifelik vereceğim

Seyyid Abdullah dedi 
Ben istemiyorum 
Dedi ne istiyorsun Seyyid Abdullah dedi ki
Silsileye benim ismimi yazdıracaksın Bana kıyamete kadar Fatiha okusunlar
Onun için şeyh diye geçmiyor

Abdulbaki Hz. leri (k.s) dedi ki
“Hizmet hepsi etti O tekkeye hizmet etti Mevlana Halid gitti orda hizmet etti O da karşılığını aldı” Dedi
“Bu Sadatların yanında Allah’ın yanında hiçbir şey kaybolmaz hizmet hizmettir”

Bir gün bir sofi Seyyid Abdulbaki Hz. lerine (k.s) dediki
Kurban biz ilerleyemiyoruz ne kadar zikir yapıyoruz vücudumuz uyanmıyor gafletteyiz nasıl yapacağız ?

Seyyid Abdulbaki Hz. leri (k.s) bastonu koydu elini üzerine koydu sofi dedi

Bir insan nazar ı haram yaparsa ne kadar yaparsa ona fayda vermiyor
Dedi bir insan yirmi dört saat dünyayla meşgul olursa alışveriş insanlarla oturup kalkarsa o insanın kalbi ne kadar zikir yaparsa fayda vermez
Bir insanın ailevi huzuru yoksa bu insanda ne kadar zikir yaparsa kalbine fayda vermez
Bir insan günah işlerse bu insan ne kadar zikir yaparsa yapsın fayda yoktur İnsan bu dört şeyi yaparsa ne kadar zikir yaparsa yapsın fayda vermez Terk ederse fayda verir
Admin
Admin
Admin
Admin

seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Empty
MesajKonu: Geri: seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken   seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken Icon_minitimeSalı Haz. 02, 2009 2:16 pm

Allah cc razı olsun

seyyid abdulbaki (hz)k.s halifeyken
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GAVS-I SANİ SEYYİD ABDULBAKİ HZ.
» GAVS HZ.'LERİ HALİFEYKEN
» Ne zaman Seyyid olabilirim ?