http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Empty
MesajKonu: TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR)   TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR) Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 12:43 pm

iki sene evvel umredeyken , ondan önce Seyyid Abdulbaki Hz.leri bana bir tesbih verdi. Bu tesbihle Hazret Muhammed Diyauddin vird çekmiş. Tesbih Hazretin dedesine (Şeyh Abdurrahman-i Tahi’ye) verilmiş. Şeyh Abdurrahman-i Tahi’den de babama geçmiş ve babam da bana verdi. O tesbih, nasıl olduysa Mekke’de kayboldu. Sürekli taşıdığım tesbihi kaybedince çok üzüldüm. Hatta beni endişe de aldı. Belki tarikattan merdud edilirim diye. Hem korku hem de üzüntüyü bir arada yaşıyordum. Durumu Dayıma söyledim:
“- VALLAHi tesbihi kaybettim, ben mahvoldum. En iyisi burda bizi affederse affeder. Kabe’nin yanında işi bitirelim.”
Dayım Seyyid Abdulbaki Hz.lerine hal meselemi anlatınca, babam bana gülümseyerek baktı ve beni yanına çağırdı. Dedi ki :
“- Bunlar dünya malıdır, fanidir. Bunlarla kafanı meş ederek zaman kaybetmeye değmez. Maksat o tesbihi ALLAH’a ***ürmektir. Nihayetinde o bir ağaçtır. Onun manevi ve bir yadigar yönü var ama, gaye değildir. Tesbih, ALLAH’a ulaşmada bir vasıtadır.”

TESBİHİ KAYBETTİM (SEYYİDİMİZ ANLATIYOR)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DOKTOR AHMET ÇAĞIL ANLATIYOR (19) (RABITA-6)