http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Esselamu Aleykum
diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
diline vurma sofi Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
diline vurma sofi Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
diline vurma sofi Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
diline vurma sofi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
diline vurma sofi Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
diline vurma sofi Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
diline vurma sofi Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
diline vurma sofi Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
diline vurma sofi Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
diline vurma sofi Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
diline vurma sofi Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
diline vurma sofi Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

diline vurma sofi

4 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 10:44 pm

Menzil'e 2. veya 3. gidişimdi. Sultan Seyyid Muhammed Raşid Hz.lerine manevi halimi anlatmak ve hakkında soru sormak amacı ile yanaşmıştım. Kendisine halimi biraz anlatmaya başlayınca;

-"Diline vurma sofi" buyurdu..

Şaşırdım..dilime vurmazsam nasıl anlatacaktım? Ben tekrar anlatayım dedim bunun üzerine;

-"Allah razı olsun sofi, diline vurma dedik" buyurdular.

Anlamadığımı gören koruma sofisi beni kolumdan çekerek bir kenara oturtup şunu söyledi;

-"Sadatın huzuruna geldiğinde ona söyleyeceklerini kalbinden ilet. Allah-u Teala "Semii" ve "Basiyr" dir.Ona senin kalbinden söylediklerini işittirmektedir."

Şimdi mevzuyu anlamaya başlamıştım ve hemen aklıma takılanı soruverdim;

-"Pekiii, sorularımızın cevabını nasıl alacağız?"

Sofi hemen cevabını verdi

-"Allah'dan birşey istediğinde karşılığında sana birşey söyleniyor mu?"

-"Hayır"

-"Peki, o zaman sen ne yapıyorsun?"

-"Allah'ın duamı kabul edeceği saati bekliyorum"

Sofi son noktayı koydu

-"Bu da aynı şeydir,Allah senin sözlerini Seyda Hz.lerine işittirir ve gereken zamanı gelince yapılır. Sana düşen kalbinden konuşurken edebe bürünmektir. Çünki seni o anda Allah-u Teala dinlemektedir."

Aklıma takılan soruyu hemen orada soruverdim;

-"Peki, neden Allah kalplerimizden geçenleri Seyda Hz.lerine işittiriyor?"

Sofi cevaben;

-"Sen himmet istediğinde sekeratda da olabilirsin. Bu durumda dilin, sesin velhasıl tüm azaların bağlanmıştır.Eğer nasibi varsa geriye konuşabilen bir tek kalbin kalmıştır.İşte o kalbin feryadı Sultana erişir de senin yardımına koşar."

Hemen diğer soruyu arkasından ekleyiverdim;

-"Sekeratda olmadığımız zaman neden işittiriliyor"

-"Güzel soru" dedi sofi ve devam etti "İnsan nefsi fısıldadıkları ile suça teşvik eder.Bütün suçlar nefs ve şeytanın vesvesesi ile oluşmakta.Sadat bir sofiyi himayesine aldığı zaman Allah-u Teala sofiyi herşeyi ile mürşide teslim eder. Bu teslimiyet rızkından amel defterine kadar aklına gelebilecek herşeyi içine alır. Himayesine almakla onun maddi ve manevi terbiyesini de üstlenir. Sofiyi terbiye etmek için nefsin neler fısıldadığını Allah-u Teala Sadat'a anında bildirir.Yani kalbini ve nefsini mürşid duymaktadır. Duyamasaydı seni nefs ve şeytanın vesvesesine karşı nasıl savunurdu?"

Ben kalp ile konuşmaya ve konuştuğum zaman Sadat'ın beni işittiğine ikna olmuştum.Daha sonradan içime dert olmasın diye bir soru daha sorayım dedim;

-"Pekii, ben İstanbul'dayım O ise 1350 km uzakta.Bu durumda benim kalbimi nasıl işitir?"

Sofi biraz teessüf ile baktı ve;

-"Biz bunca sözü boşuna mı söyledik şimdiye kadar? Sen bilmez misin Allah için zaman ve mekan yoktur.."

Soracak başka sorum kalmamıştı. Ancak o anda hissettiğim tek şey kalplerde olanı her an ve her yerde Allah-u Teala Mürşide bildirdiğine göre kalbimizin içindeki kötü düşünce ve hislerden dolayı benim halim ne olacaktı? Bunu da sorayım dedim ve sordum;

-"Korkma, Allah-u Teala herşeyi işittirir ve onlar da karga ile bülbülün seslerini iyi ayırırlar.Yani nefsinin sözleri ile vesvese geldiği zaman mesul olmazsın ancak o sözlere uyup da günah işlersen sorumlu olursun." dedi ve devam etti;

-"Onların gayeleri nefsi tamamen Allah'ın istediği şekle sokmaktır.Bu nedenle sen nefse uymaya meyil edersen sana ikaz gelebilir.Anlamazsan ikazın dozu sertleşir yine anlamazsan ikaz tokat olur.Aslında görüldüğü gibi gelen tokat veya bela senin selametin için bir rahmetdir. Allah'a asi olmaman veya bir harama girmemen için alınmış bir önlemdir."

Sofi ile helalleşip ayrıldıktan sonra kendi kendime düşünmeye başladım;

-"Allah beni Sadat'ın kapısına göndermekle ne kadar büyük bir nimet lütfeylemiş...Ya Rabbi, sana sonsuz şükürler olsun.."
aşka talip

aşka talip

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 7:27 pm

ben anlamadım kurban,biri bana açıklayabilir mi acaba?
Umeyr Arslan

Umeyr Arslan

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 3:23 pm

KURBAN HALIMIZI ANLATARAK MÜBAREKLERI YORMAYALIM ZATEN ONLAR BIZIM HALLERIMIZI BILIYORLAR.RABBIM HİMMETLERİNİ ÜZERİMİZDEN EKSIK ETMESIN:İNŞALLAH
Admin
Admin
Admin
Admin

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 5:03 pm

Kurbanım birgün gavs hz'lerine sormuşlar. Sultanım demişler siz bütün süfilerin halimden heran haberdarmısınız? gavs hz'leri buyurmuşki: ' Allah'ın bize verdiği yetki çerçevesinde haberdarız '

Buda demek oluyorki Gavs hz'leri sofilerinden haberdar inşaallah. Allah Razı Olsun
aşka talip

aşka talip

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 9:59 pm

pardon ama neden hepiniz benim sorumu es geçiyosunuz?bu mu yardım anlayışınız?dünden beri takip ediyorum hiç ses yok.demek anlamak isteyene yardım yok...aro
Admin
Admin
Admin
Admin

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 15, 2009 11:31 am

Yani mubarek diyorki herkes gelip bana derdini anlatsa zamanım yetmez. Rabıtada derdinizi bana anlatın. tamam kurban. cevap verdim zaten. Elini öpmüşüm Allah Razı Olsun
aşka talip

aşka talip

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 15, 2009 10:59 pm

teşekkür ederim...kurban:)
RayihaN

diline vurma sofi Empty
MesajKonu: Geri: diline vurma sofi   diline vurma sofi Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 5:13 pm

Sadatlardan biri (ismini hatırlayamadım) demiş ki;Eğer bir mürşid sofisinin gece yatagında kaç defa sağa sola döndüğünü bilmiyorsa çıksın dağda eşkıyalık yapsın.Bıraksın bu işi demiş mübarek.

diline vurma sofi
1 sayfadaki 1 sayfası