http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» Esselamu Aleykum
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

haydi yemeğini ye sofi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

haydi yemeğini ye sofi Empty
MesajKonu: haydi yemeğini ye sofi   haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimeSalı Kas. 18, 2008 9:47 pm

İstanbul’da fakir bi kardeşimiz varmış ne zaman Gavs (k.s) ımız’a gitmek istese kafilenin önünde durur boynunu eğermiş. Kafile başkanı da anlayıp hadi sende bizimle gel dermiş.
Yine bigün bu şekilde Menzil’e gitmiş ama cebinde 5 kuruş desen yok. 3 gün kalacakmış ve bu 3 gün boyunca çorbayla karnını doyuracakmış. (Bu sofi tabi hizmet sevdalısı) Neyse sabah namazından sonra tam çorbaya niyetlenmiş bi sofi abimiz hizmet var sofiler demiş bu hemen en önde atılmış. Hizmet bittikten sonra yerim inş demiş ve gitmiş. Hizmet biraz uzamış ve ikindi çorbasını da kaçırmış. Sofi kardeşimiz o gün aç yatmış. Ertesi gün yine çorbaya niyetlenmiş yine bi sofi abimiz hizmet var sofiler demiş. Hizmet sevdalısı kardeşimiz yine en önde gitmiş. Velhasıl o günde aç yatmış. Son günleri sabah namazından sonra döneceklermiş memleketlerine yine çorbaya niyetlenmiş hatta gidip sıraya girmiş tam içeri girecekken arkadan bi abimiz bağırmış sofiler hizmet var inş. demiş bu hizmet sevdalısı yine çorbayı bırakmış yetişirsem yerim inş demiş
Hizmete 5-6 kişi ile birlikte giderken bi an bakmış yanındakiler kaybolmuş her tarafa bakmış kimseyi bulamamış. Biraz yürüdükten sonra bi merdiven görmüş kapı da biraz aralıklıymış. Bu güzel sofi herlade buraya girmişler diye merdivenden yukarı çıkmış bakmış burası hizmet yapılacak yere benzemiyor tam geri dönecekken içeriden bir ses: sofi içeriye gel demiş. Bizim sofi cevaben: Kurban ben hizmete gidecektim yolumu şaşırdım demiş. İçerdeki ses: Hizmetin burada kurban içeri gir demiş.
Hizim sofi içeri bi girmiş bide ne görsün upuzun bi sofra ve sofra yemek dolu ne istersen var ( bu abimiz derki: vallahi bu yemekler dünyadan değildi. ) 3 gündür aç olan sofi dururmu hemen kaşığı almış yemeye başlamış bi an yanında birinin oturduğunu hissetmiş. Ona yönelmiş ve kimi görmüş tabiki Gavs-i Sani (k.s) sofi heemen yemeği bırakmış adaba girmiş.
Gavsımız : Haydi yemeğini ye sofi demiş.
Sofi: Kurban siz yemezseniz bende yemem demiş.
Gavsımız da bi kaşık almış ve yemek yemeye başlamışlar.
Gavsımız: Sofi sizin odada kimler var anlat hele demiş.
Sofi saymaya başlamış. Biraz geçtikten sonra
Sofi: Sultanım siz sordunuz ama ben hepsini hatırlayamam ki demiş.
Gavsımız: sofi sen hatırladıklarını söle hatırlamadıklarını da ben sana hatırlatayım demiş.
sonra da Gavsımız o odadakilerin hepsine bi uyarı göndermiş falan sofiye söyle fazla televizyon izlemesin, filan sofiye söyle virdini gafletle çekmesin ve eklemiş.
Sofi bu söylediklerimi herkesin ortasında söyleme herkese tek tek anlat demiş. Ve bizim hizmet sevdalısı sofi kalkıp gitmiş memleketine...
MAŞALLAH RABBİM BİZİ MÜBAREK KAPIDAN AYIRMA İNŞALLAH BİZİ BU MÜBAREK KAPIYA LAYIK EYLE İNŞALLAH
alıntı
oflu
Misafir

haydi yemeğini ye sofi Empty
MesajKonu: Geri: haydi yemeğini ye sofi   haydi yemeğini ye sofi Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 2:57 pm

Hikmet dolu maşcc, benimde böyle şeyleri göremeye ihtiyacı mvar Crying or Very sad

haydi yemeğini ye sofi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kibar sofi..
» SOFİ KOLUMUZ YORULDU
» diline vurma sofi