http://www.ehliyol.tr.cx

Selamun Aleyküm. Sitemize Hoşgeldiniz...

Sitemizden Yararlanmak İçin Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Hayırlı Vakitler Geçirmeniz Dileğiyle...

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Esselamu Aleykum
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2015 11:47 pm tarafından Dilzar-ı_Sofi

» Murat Belet - Matem Ayi Albümü
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeSalı Mayıs 15, 2012 8:12 pm tarafından mihrimah

» GAVS HZ.'LERİNİ AĞLATAN HADİSE
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePaz Ocak 29, 2012 6:20 pm tarafından kursi

» selamun aleykum
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePerş. Mayıs 19, 2011 1:07 am tarafından Misafir

» babanın oğluna nasihati
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:12 am tarafından yoluna kurban

» YA RABBİ NE BÜYÜK BİR KAPI.SEN MÜNKİR EYLEME!!
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:28 pm tarafından edep ya hu

» ilahi istekleri buraya
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 2:27 pm tarafından sedat06

» Radyo Yayınımız Başlamıştır...
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 12:48 am tarafından seher demir

» DUANIZA İHTİYACIM VAR
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:00 pm tarafından mimar

» Gavs hz.lerinin Zikir Hakkindaki Bütün Sohbetleri
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePerş. Ara. 02, 2010 9:01 pm tarafından femeimusulmane

» ''UYY ULA BAHA SOFİLUK BULAŞMİŞ''
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:29 am tarafından chilelisofi

» GAVS HZ.'LERİNİN HİMMETİNE BAKIN
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:23 am tarafından chilelisofi

» GÜL AHMEDİM İLAHİ SÖZLERİ
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 5:09 pm tarafından Misafir

» kurban bayramı tebrik
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:34 pm tarafından yoluna kurban

» virdi uzun sürenlerin dikkatine
Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 1:16 pm tarafından Halise

BİR DUA
BİR HADİS
NAMAZ VAKİTLERİ
0537 927 27 45

Paylaş

Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Empty
MesajKonu: Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise)   Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise) Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 12:19 pm

Muhammed Râşid –kaddesallâhu sırrâhil aliyye- Hazretleri zamânı idi. Köy’deydim. Bir gün, akşam namazı için çeşmelere abdest almaya gitmiştim. Tuvaletin içindeki bir kişi dikkatimi çekti. Kapının üstündeki boşluktan dışarıyı gözetliyordu. Kapının altındaki boşluktan ayakları görünüyordu. İçime; “O adam hırsızdır” diye bir his geldi. Birlikte Köy’de kaldığımız arkadaşlara vazîyeti anlatınca, içlerinden biri;

-Dün de Giresunlu Öğretmen’in parası çalındı; burada kalan bir hemşehrisinden yol parasını borç aldı da, memleketine öyle gitti. O adam kesinlikle hırsız.

deyince; düşüncem iyice pekişti. Bir arkadaş; kolundaki Seiko5 kol saatini de çeşmelerin oraya Yem olarak koydu. Hepimiz etrâfa yayıldık; tâkibe başladık. Bu arada ezan okunmuş; namaza da durulmuştu. Bir ara adamı; çeşmelerin orada gördüm. Ben, arkadaşın koyduğu saate baktım; saat yerinde yoktu. Saati, adamın kolunda gördüm. Hemen yanına vardım;

-Hırsız, saati çaldın!..

dedim.

Diğer arkadaşlar da hemen adamın etrâfına toplandılar. Adam, saatin kendisinin olduğuna dâir yeminler ediyordu. Başkaları da oraya toplanmışlardı. O arada Abdulbâkî –kaddesallâhu sırrâhil aliyye- Hazretleri geldi. Ne olduğunu sordu. Ben, hâdiseyi kısaca anlattıktan sonra; arkadaşın saatini de adamın çaldığını söyledim. O esnâda, saatini çeşmelerin oraya koyan arkadaş geldi;

-Ben oradan saatimi aldım.

dedi.

Bunu duyunca Abdulbâkî Hazretleri öyle kızdı ki; beni dövecek zannettim.

Çok kötü olmuştuk. Hele ben, eşekten düşmüşe dönmüştüm. O zaman Çay Ocağı, şimdiki PTT'nin yeri. Çay Ocağı'na gittim; ocak kısmına girdim. Orada rahmetli Bahçıvan Nûri Amca ve daha başkaları da bize çok kızdılar. Ben, hâdiseyi îzah etmeye çalışıyorken; Köy’den biri, bize şunları söyledi;

-O kadar eminim ki; öğretmenin parasını o adam çaldı. Ama, şeriat zâhire göredir. Bir odada bir kabın içinde üzerinden hiç alınmamış yoğurt olsa. Sen, kapıyı örtüp gitsen. Bir müddet sonra geri gelsen. Görsen ki; kapı aralık. Kapıdan da, ağzının kenarında yoğurt bulaşığı olan bir köpek dışarı çıksa. İçeri girsen ki; yoğurt, kenarından yenilmiş. Sen bizzat yerken görmediğin için; “Bu yoğurdu bu köpek yedi diyemezsin.”
(Alıntı..)
Kullanıcı profilini gör http://www.ehliyol.tr.cx

Gözünle Görmediysen Doğru da Olsa Suçlama.. (Menzilde bir Hadise)
1 sayfadaki 1 sayfası